Akademia wina - wina włoskie i brandyData: 11.10.2024 godz. 19:00


Czas trwania: 3 h


Wolne miejsca: 14


Cena: 180 zł    cena zawiera →


Menu:

Program degustacji 
Pradio Passaparola Prosecco
Gran Maestro Bianco Appassimento
1908 Nero di Gio
ARU
Edizione Cinque Autoctoni
Georgian Valleys Brandy VSOP


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Zapisy: kontakt@przystanek11.pl
Po wysłaniu zgłoszenia na powyższy adres mailowy nastąpi mailowe potwierdzenie uczestnictwa, w którym zostaną przesłane informacje o koniecznej wpłacie za udział.

Chcieliśmy Państwu zaproponować wieczór z winem i drobnymi przekąskami. Przed Państwem wystąpi 6 butelek, w tym 4 wielokrotnie nagradzane.

Ten winiarski wieczór rozpoczniemy od degustacji prosecco z regionu Veneto. Potem przeniesiemy się do Apulii i skosztujemy wina białego o świetnej strukturze (szczepy chardonnay, fiano). Kolejne 3 wina to wina czerwone, każde z nich leżakowane w beczce kolejno 6, 8, 13 miesięcy. 

Na deser, razem z Małgorzatą pojedziemy do Gruzji po brandy Georgian Valleys Brandy VSOP. Ta łagodna gruzińska brandy powstała w wyniku destylacji winogron ugni blanc i rkatsiteli uprawianych w podregionie Kindzmarauli w Kachetii. Zachwyci Was wyrazistym smakiem, na który składają się nuty pieczonego jabłka, przepysznych wiśni, maślanego karmelu, cynamonu, goździków i słodkiej melisy. 

To jak widzimy się?

Prowadzący:
Małgorzata Lipowicz

Od kwietnia 2005 roku związana jest z branżą winiarską. Z winem łączy ją nie tylko zawód ale również pasja i wielka miłość do dzieł sztuki zamkniętych w butelce. Od 2009 roku nie tylko odpowiada za sprzedaż win jakościowych firmy Dom Wina na Śląsku, ale również prowadzi degustacje komentowane.

więcej ►