Kuchnia włoska - proste daniaData: 05.02.2019 godz. 17:00


Czas trwania: 3-4 h


Wolne miejsca: 0


Cena: 190 zł    cena zawiera →


Menu:

Dania główne:

1. Gnocchi alla sorrentina - czyli gnocchi ziemniaczane z sosem pomidorowym, mozzarellą i bazylią

2. Gnocchi di castagne - czyli gnocchi kasztanowe z masełkiem i szałwią

3. Risotto alla milanese - czyli szafranowe jak przystało na każdym mediolańskim stole

4.Riostto ai porcini - czyli risotto z borowikami

Deser: Torta ricotta e limone - puszyte cytrynowe ciasto z ricotty


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Zapisy: kontakt@przystanek11.pl
Po wysłaniu zgłoszenia na powyższy adres mailowy nastąpi mailowe potwierdzenie uczestnictwa, w którym zostaną przesłane informacje o koniecznej wpłacie za udział.

Otwierając lodówkę, z każdej, nawet tej włoskiej, czasem uciekają myszy piszcząc z głodu… Ale zawsze w spiżarce są ziemniaki, czasem stare, ale takie przecież są NAJLEPSZE!!! A także 1 jajko i 2 garście mąki… no i jak zwykle, mamy już prawie gotowy włoski expresowy obiad. Dodamy trochę humoru, dozę zgiełku, garść zamieszania i kuchnię Przystanku 11 pełną dobrej zabawy.

Ale, ale… skupimy się także na sekretach prawdziwego risotto i to nie tylko szafranowego jakim delektują się Mediolańczycy.

Prowadzący:
Stefano i Katarzyna

Od 26 lat tworzymy polsko-włoska rodzinę. Na stałe mieszkamy we Włoszech, układając nasze życie w pejzażowo-kulinarną kolorową układankę między włoskim przedalpiem gdzie posiadamy rodzinny dom, północnym Adriatykiem jako zapaleni żeglarze a Polską, skąd pochodzi Kasia.

Stefano, już jako młodziutki chłopiec pracował u mamy w pizzerii jako pizzaiolo. Na początku lat 2000, prowadziliśmy już razem restaurację i pizzerię w maleńkiej… więcej ►