Herbata zielonaData: 17.11.2018 godz. 11:00


Czas trwania: 2h


Wolne miejsca: 15


Cena: 90 zł    cena zawiera →


Menu:

1. Czym jest herbata zielona, czym się różni od innych kolorów, jak się ją produkuje w różnych krajach.

2. Jakie posiada właściwości prozdrowotne i jak skorzystać z nich nie tylko pijąc napar.

3. Jak właściwie zaparzyć herbatę zieloną również w warunkach domowych.

4. Jak rozpoznać rodzaje herbaty zielonej, jak wybrać dobrej jakości susz i jak go przechowywać.

5. Jakie są różnice między herbatami zielonymi z różnych krajów. Zaprezentowane i zdegustowane zostaną najbardziej typowe odmiany, oraz te mniej znane.

6. Jaka jest rola zielonej herbaty w tradycji i kulturze krajów azjatyckich. Na czym polega japońska ceremonia herbaciana.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Zapisy: kontakt@przystanek11.pl
Po wysłaniu zgłoszenia na powyższy adres mailowy nastąpi mailowe potwierdzenie uczestnictwa, w którym zostaną przesłane informacje o koniecznej wpłacie za udział.

Zapraszamy na spotkanie degustacyjnę z herbatą zieloną. Uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej herbatę, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce nie tylko dzięki licznym właściwościom prozdrowotnym ale także dzięki swemu wyjątkowemu smakowi.

Prowadzący:
Rafał Przybylok

Rafał Przybylok od lat promuje kulturę herbacianą w Polsce za pomocą różnych środków przekazu. Jest gospodarzem programu czajnikowy.pl poświęconemu herbacie, pisze teksty publikowane nie tylko na portalu ale także w różnych czasopismach. Występuje od lat w roli eksperta w telewizji śniadaniowej TVP. Napisał książkę o herbacie. Jest właścicielem herbaciarni w Zabrzu. Prowadzi liczne warsztaty, szkolenia i prelekcje poświęcone… więcej ►