Akademia wina - PortugaliaData: 03.03.2018 godz. 17:00


Czas trwania: 3 h


Wolne miejsca: 2


Cena: 90 zł    cena zawiera →


Menu:

1.Sino do Romaneira / Quinta da Romaneira / Douro
2.Aguarela Verde/Sensiwine/Vinho Verde
3.Quinta do Cardo / Companha das Quintas / Beira
4.Dois Amigos/Herdade de São Miguel/Douro
5.Moscatel de Favaios/Adega de Favaios/Favaios Douro

Degustacji będą towarzyszyć również, przygotowane specjalnie na ten wieczór, portugalskie przekąski - ziemniaczane krokieciki z pieczarkami (z naszymi, polskimi krokietami łączy je tylko nazwa) i oliwki w marynacie kolendrowo - czosnkowej.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Zapisy: kontakt@przystanek11.pl
Po wysłaniu zgłoszenia na powyższy adres mailowy nastąpi mailowe potwierdzenie uczestnictwa, w którym zostaną przesłane informacje o koniecznej wpłacie za udział.

Jeszcze kilka lat temu dla przeciętnego polskiego konsumenta, wina z Portugalii stanowiły jedną wielką niespodziankę. W miarę coraz częstszych wypraw naszych rodaków do Portugalii i poznawania portugalskiej kuchni i win w kraju ich powstawania, Polacy zaczęli interesować się tą tematyką coraz bardziej. Swoje trzy grosze w temacie “portugalskie wina” dołożyła popularna sieć dyskontów, promując dobre i tanie portugalskie wina. My jednak podczas naszej degustacji skupimy się na winach, które leżą na nieco wyższej półce cenowej. W Polsce znalazły się one dzięki pionierowi wśród importerów portugalskich win na polski rynek - firmie Atlantika, założonej ponad 10 lat temu przez Portugalczyka Manuela Maiorala. W swoim portfolio posiada on największy w Polsce wybór win od topowych portugalskich producentów. To właśnie Manuel Maioral jako pierwszy rozpoczął w Polsce popularyzację zielonego wina (vinho verde) i wina wzmacnianego - moscatela z Setubalu. I jedno i drugie będziemy mogli popróbować również i na naszej degustacji.

Prowadzący:
Janusz Stanisław Andrasz

Spędził 10 lat swojego życia w Portugalii. Po powrocie do Polski napisał dla wydawnictwa Express Map dwa przewodniki: Po Lizbonie i po całej Portugalii. Prowadzi najstarszy w polskiej blogosferze blog poświęcony Portugalii - luzomania.pl, gdzie omawia najciekawsze informacje dotyczące Portugalii. Jeden z działów Luzomanii poświęcony jest kuchni, w której łączy to, co najlepsze z kuchni… więcej ►