Akademia wina - FrancjaData: 06.01.2018 godz. 18:00


Czas trwania: 2h


Wolne miejsca: 0


Cena: 90 zł    cena zawiera →


Menu:

1. CREMANT DE LOIRE CUVEE DE NEUVILLE - białe wytrawne musujące (aperitif - Dolina Loary)

2. CHABLIS AOC - białe wytrawne (Burgundia, apelacja Chablis)

3. CH. LAMOTHE-VINCENT AOC BORDEAUX ROUGE - czerwone wytrawne (Bordeaux)

4. BOURGOGNE PINOT NOIR AOC - czerwone wytrawne (Burgundia)

5. Cotes du RhoneReserve Grand Veneur AOC - czerwone wytrawne (Dolina Rodanu)

6. COLLECTION PLAIMONT PACHERENC DU VIC BIL AOC - białe słodkie (Płd.Zachód)


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Zapisy: kontakt@przystanek11.pl
Po wysłaniu zgłoszenia na powyższy adres mailowy nastąpi mailowe potwierdzenie uczestnictwa, w którym zostaną przesłane informacje o koniecznej wpłacie za udział.

O tym, że warto swoją przygodę z winem rozpocząć od francuskiej klasyki, w krajach o wysoko rozwiniętej kulturze winiarskiej, wie chyba każdy. To tu od stuleci bije serce światowego winiarstwa. Francuskie wina stanowią naturalny punkt odniesienia dla winemakerów zarówno Starego jak i Nowego Świata. We Francji narodziła się większość klasycznych odmian winorośli (zwanych dziś międzynarodowymi), które wyruszyły w świat i zapoczątkowały nowoczesne winiarstwo w Chile, Argentynie, Urugwaju, RPA i Australii. Tu narodziło się prawo winiarskie i to właśnie we Francji od wieków powstają najwyżej cenione, najdroższe i najtrudniejsze do zdobycia butelki.

Prowadzący:
Małgorzata Lipowicz

Od kwietnia 2005 roku związana jest z branżą winiarską. Z winem łączy ją nie tylko zawód ale również pasja i wielka miłość do dzieł sztuki zamkniętych w butelce. Od 2009 roku nie tylko odpowiada za sprzedaż win jakościowych firmy Dom Wina na Śląsku, ale również prowadzi degustacje komentowane.

więcej ►